همانطور که اشاره کردیم، لیبل چسبانی حاصل عملکرد یک مثلث میباشد. مثلثی که اضلاعش را بطری – لیبل – دستگاه لیبل چسبان تشکیل میدهند. طبیعتا هماهنگی بین این اضلاع لازمه عملکرد صحیح آن است. بنابراین بایستی در وهله اول هر کدام از این سه ضلع به درستی ایفای نقش کنند و پس از آن هماهنگی خوبی بین آنها ایجاد کنیم. اگر بخواهیم لیبل چسبانی را به طور ساده و خلاصه بیان کنیم، به چسباندن آن با دست اشاره میکنیم. دستگاه نیز همانند دست ابتدا بطری را به کنترل خود درمی آورد و سپس لیبل را روی آن قرار میدهد و در انتها آنرا برای محکم شدن اتو میکند.

حالا در این بین چرا به مشاوره نیاز داریم یا بهتر بگوییم، مشاوره چه کمکی به ما میکند؟ اولین دلیل نیاز به بالا بردن کیفیت لیبل چسبانی است. همه ما میدانیم که موفقیت هر کسب و کاری به موفقیت در فروش و بازاریابی وابسته است. این مسئله زمانی اهمیت خود را نشان میدهد که بدانیم دقت خریداران به کیفیت لیبل بالا رفته و این کار حتما به کیفیت بالاتری نسبت به گذشته نیاز دارد. دومین دلیل طراحی های جدید بطری هاست. در گذشته تنوع محصولات و بسته بندی ها بسیار کم بود و امروزه تنوع بالا رفته و به طور مرتب بالاتر هم میرود. این طراحی ها باعث شده است که برای لیبل چسبانی نیاز به کار و اطلاعات تخصصی داشته باشیم.

مشاوره های ما در چه زمینه هایی است؟ گروه صنعتی امین ماشین در سه حوزه مشاوره های خود را ارائه میدهد.

الف) طراحی بطری ها: در هنگام طراحی بطری ها بایستی به دو بحث متریال و شکل هندسی آنها توجه کنیم. همچنین محصول مورد نظر نیز اثراتی را در این طراحی ها دارند.

ب) طراحی لیبل ها: به هنگام طراحی آنها بایستی نکاتی را در مورد شکل هندسی، ابعاد و متریال در نظر بگیریم تا با طراحی بطری در تناسب باشد.

ج) پس از آنکه طرح بطری و همچنین متریال آن مشخص شد و لیبل ها نیز طرای شدند، متناسب با آنها مدل و جزییات دستگاه لیبل چسبان نیز تعیین میگردد.