صنایع غذایی

بخش مهمی از سبد خانوار را صنایع غذایی تشکیل میدهد. برای راحتی کار، ما آن را به قسمتهای مهمی از جمله آب معدنی ، نوشیدنی ، لبنیات و سایر موارد تقسیم بندی کرده ایم. هرکدام از اینها برای بسته بندی به ماشین آلات خاص خود نیاز دارند. نوع بسته بندی و موادی که بسته بندی می شوند دو عامل اصلی در تعیین مکانیسم های دستگاه هستند. علاوه بر این دو عامل ، پارامتر ظرفیت تولید نیز تأثیر مستقیمی در طراحی ماشین و هزینه دارد.

آب معدنی

آب معدنی یکی از پرمصرف ترین محصولات در صنایع غذایی است. همچنین سهم زیادی در فروش مواد غذایی دارد. رقابت برای به دست آوردن سهم بازار باعث شده تا تولیدکنندگان بسته بندی خود را متنوع کنند. سه نوع بسته اصلی برای آب معدنی وجود دارد. آنها شامل بطری ها و دبه های ساخته شده از پریفرم ها ، لیوان های از پیش ساخته و لیوان های ساخته شده از رول های پلیمری توسط دستگاه فرم فیل سیل هستند. ما می توانیم برای همه این بسته بندی ها ماشین های مناسبی را طراحی و تولید کنیم.

نوشیدنی ها

نوشیدنی ها برخلاف آب معدنی بسیار متنوع هستند. آب میوه هایی با طعم ها و غلظت های مختلف ، بدون پالپ یا باپالپ ، شربت ، دلستر و نوشیدنی های گازدار از جمله آنها هستند. این تنوع زیاد باعث شده تا ما در این صنعت ماشین های مختلفی را ببینیم. بسته بندی ظروف و برچسب ها و حتی کلاه ها بسیار متنوع هستند و هرکدام به ماشین آلات خاص خود نیاز دارند. ماشین آلات با کیفیت بالا به همراه ظرف و برچسب مناسب می توانند یک بسته عالی را ارائه دهند.

لبنیات

همه ما لبنیات را می شناسیم و بیشتر ما از شیر و محصولات آن استفاده می کنیم. همچنین بسته بندی های جذاب آنها را در سوپر مارکت ها مشاهده می کنیم. آنها شامل مایعات مانند شیر و مواد نیمه جامد مانند ماست و جامد مانند پنیر و کره هستند.

به دلیل تنوع فراورده های لبنی ، بیشترین تنوع ماشین آلات در این صنعت وجود دارد. ما می توانیم از انواع پرکن مایعات و همچنین سیل و لیبل چسبان استفاده کنیم.همچنین ماشین آلاتی نظیر فرم فیل سیل در این صنهت حضور دارند. مخازن و میکسرها نیز نقش مهمی در تولید محصولات لبنی دارند.

عسل، شیره، مربا، سس و سایر چاشنی ها

دسته ای از مواد غذایی که شامل عسل، شیره، مربا، ترشی، سس و… هستند. آنها مایعاتی خوشمزه و البته غلیظ هستند. بنابراین برای پر کردن آنها به یک مکانیزم ویژه نیاز داریم. بیشتر درپوش ها قطر بیش از پنج سانتی متر دارند. به همین دلیل دستگاه دربندی آنها کمی متفاوت از دستگاههای معمولی است. لیبل های آنها عمدتاً از نوع پشت چسبدار و گاهی اسلیو شرینک هستند. شرینک پک یک ماشین پرکاربرد در این صنعت است. همچنین از مخازن و میکسرها مخصوصاً برای پاستوریزاسیون استفاده می کنیم.

شکر، نمک و ادویه جات

از نمک ، شکر ، ادویه جات و سایر پودرهای خوراکی برای طعم دادن استفاده می کنیم. پر کردن آنها به دستگاه پرکن پودر نیاز دارد. می توانید آنها را درون بطری ها یا کیسه های نایلونی که هر کدام دستگاه مخصوص خود را دارند پر کنید. اگر آنها را در کیسه نایلونی پر کنید، دیگر نیازی به دستگاه لیبل چسبان و درب بند ندارید. اگر آنها را درون بطری پر کنید ، به دستگاه درب بند و لیبل چسبان نیاز خواهید داشت. همچنین میکسر پودر می تواند کمک بزرگی برای شما باشد.

شکلات

کاکائو و شکلات به تنهایی سهم غیرقابل انکاری در بازار مواد غذایی را تشکیل می دهند. آنها می توانند به صورت مایع ، پودر یا دانه های شکلات باشند. این بدان معنی است که ما در این صنعت به سه نوع اصلی پرکننده نیاز داریم. بسته به نوع بطری ها، خطوط بسته بندی از دستگاه های درب بند و لیبل چسبان استفاده می کنند. همچنین در همه کارخانه های شکلات از مخازن و میکسرها به طور گسترده استفاده می کنیم.

روغن های خوراکی

روغنهای خوراکی مانند روغن زیتون ، کنجد ، آفتابگردان و غیره. مایعاتی که غلظت آنها کمتر از عسل و بالاتر از آب است. آنها را در بطری های پت یا شیشه ای بسته بندی می کنیم. این بدان معنی است که خطوط بسته بندی آنها نیاز به دستگاه های پرکن مایعات ، درب بند و لیبل چسبان دارند. مخازن و میکسرها به طور قطع در این مسیر با شما هستند.

مقایسه
علاقه مندی ها 0
Open wishlist page Continue shopping