ظروف در صنعت بسته بندی و انواع آن

ظروف در صنعت بسته بندی و انواع آن

چالش ظرف در لیبل چسبانی

یکی از چالش‌های پیش رو هنگام انتخاب دستگاه لیبل چسبان خود ظروف هستند در این مقاله قصد داریم تا به معرفی اجمالی ویژگی هایی از ظروف که در بحث چسباندن لیبل اثرگذار هستند را بررسی کنیم.

متریال های ظروف

ظروفی که برای بسته بندی استفاده می شوند عمدتا از جنس های شیشه، پلی اتیلن و پت(pet (هستند و سایر متریال ها شباهت بسیار زیادی به اینها دارند .هرکدام از این متریال ها ویژگی هایی دارند که بر روی لیبل چسباندن تاثیر می گذارند.

ظروف شیشه ای

‏ظروف شیشه ای دو ویژگی بارز مخصوص این ظروف است ، اول استحکام بالا ،دوم دقت ساخت پایین استحکام بالا ی آنها ویژگی مثبتی است که باعث می شود کار لیبل چسباندن با مشکل دفرمه شدن ظروف مواجه نباشد اما دقت ساخت پایین آنها که عمدتاً هنگام ساخت با قالب های غیر اتومات تولید می شود باعث می گردد دقت چسبابندن لیبل روی آنها پایین بیاید. بهتر است این نکته را در نظر بگیریم که برای چسباندن لیبل روی محصول ، نیاز به دقت بالایی داریم، ضمناً حتماً از قالب های اتومات استفاده کنیم.

ظروف پلی اتیلن

ظروف پلی اتیلن این ظروف استحکام پایین تری نسبت به شیشه دارند اما باز هم استحکام آنها مناسب است فقط در حالتی که وزن ظروف را هنگام ساخت از مقدار استاندارد بسیار پایین بیاوریم. دقت ساخت آنها از شیشه های غیر اتومات بالاتر است بنابراین چسباندن لیبل بر روی آنها با دقت بالاتری صورت گیرد.

ظروف پت

ظروف پت نسبت به شیشه در حال افزایش است. ولی چند نکته بسیار مهم در مورد آنها این است که کمترین استحکام را در بین متریال های ظروف دارند بنابراین این نکته می‌تواند مخل کار ما باشد البته برای این مسئله راه حل خوبی وجود دارد می توانیم با حفظ گرماژ مناسب برای ظروف و طراحی مناسب شکل هندسی این نقیصه را تعدیل کنیم. نکته بعدی دقت ساخت آنها در صورتی که گرماژ را پایین بگیریم، ظروف پس از بیرون آمدن از قالب شکل هندسی خود را از دست می دهند و دفرمه می‌شود این مسئله نیز در کار چسباندن لیبل اثرگذار است.

اشکال هندسی ظروف

ظروف گرد یا استوانه ای

‏این ظروف دارای قاعده گرد هستند ممکن است بر روی آنها یک یا دو لیبل بچسبانیم. همچنین ممکن است لیبل دور تا دور ظرف را بپوشاند و یا بخشی از آنرا .برای این ظروف نیاز به فاصله انداز، صاف کن و اتوی مخصوص ظروف گرد داریم .(در صورت نیاز به مقالات آشنایی با دستگاههای لیبل چسبان پشت چسب دار سطح یک و سطح دو مراجعه کنید) شامپو ،ادویه، آب معدنی، روغن های خوراکی، شیشه های دارو، شیشه های ترشی و مربا و شکلات، سس ها از جمله بسته‌بندی هایی هستند که از ظروف گرد بهره می گیرند.

ظروف تخت

هنگامی که ظروف قاعده ای شبیه به مربع یا مستطیل دارند آنها را تخت می‌نامیم. آنها می‌توانند تک لیبل (شامل آب معدنی کتابی) ،۲ لیبل( روغن موتور خودرو)،۳ لیبل (روغن های خوراکی سه لیتری) و نیز چند وجهی باشند. در صورت نیاز می توانید به مقالات آشنایی با انواع دستگاه های لیبل چسبان پشت چسبدار مراجعه کنید. دستگاه مورد استفاده برای آنها یک طرفه تخت دو طرفه تخت و نیز تخت و گرد است.

ظروف بیضوی

ظروف بیضوی چیزی مابین مستطیل و دایره است. در این حالت آن ها را بیضوی می نامیم. مایع ظرفشویی شامپوی بچه محصولات آرایشی بهداشتی از جمله موارد مصرف آنها هستند برای الصاق لیبل بر روی این ظروف بایستی از دستگاه تخت یک و یا دو طرف استفاده کنیم.

ظروف کونیک

ظروفی هستند که به صورت تکنیک هستند. قاعده ی آن ها است دایره مربع مستطیل و بیضی باشد. وجه مشترک آن‌ها این است که مثل هرم به صورت کنیک هستند. لیبلی که برای این ظروف طراحی می‌شود کمی متفاوت است. همچنین چسباندن لیبل برای آنها نیاز به دستگاهی دارد که بتوانیم تمامی بخش‌های فاصله انداز صاف‌کن اپلیکیشن تور و تو را به اندازه زاویه کنی که ظرف زاویه دار کنیم.

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه
علاقه مندی ها 0
Open wishlist page Continue shopping