انتخاب دستگاه لیبل چسبان

انتخاب دستگاه لیبل چسبان

چرا انتخاب دستگاه لیبل چسبان مناسب راحت نیست؟

بعد از چندین سال حضور در صنعت بسته بندی متوجه شدیم که بسیاری از افرادی که قصد خرید دستگاه لیبل چسبان را دارند اطلاعات خوبی از آن ندارند. این عزیزان به دلیل نداشتن شناخت کافی اغلب در انتخاب خود دچار اشتباه هستند. عدم شناخت خوب دستگاه باعث یروز مشکلات فراوانی خواهد شد. این مشکلات در مرحله خرید و پس از آن در خلال راه اندازی و همین طور در مراحل نگه داری، تعمیرات و سرویس دستگاه وجود خواهند داشت. ما متوجه شدیم که حتی اگر شخصی بخواهد اطلاعاتی از این ماشین آلات به دست بیاورد، هیچ منبع مناسبی در داخل کشور وجود ندارد. به همین دلیل این انتخاب سخت است. ما در مجموعه امین ماشین سعی داریم تا در یک دوره آموزشی نکات بسیار مفید و کاربردی را برای دوستانی که قصد خرید دستگاه لیبل چسبان را دارند ارائه کنیم.

کدام عوامل در این انتخاب موثر هستند؟

لیبل چسبانی حاصل عملکرد دستگاه به همراه ورودی های آن یعنی لیبل و ظرف است. به این ترتیب کیفیت و دقت کار بستگی به کیفیت هر سه آنها دارد. به این مفهوم که در وهله اول هر کدام از این موارد بایستی طراحی و ساخت دستی داشته باشند. همچنین در وهله دوم باید هر سه آنها هماهنگی خوبی با یکدیگر نیز داشته باشند. بنابراین کسی که قصد خرید دستگاه لیبل چسبان را دارد باید اطلاعات مفید و کاربردی در زمینه دستگاه لیبل چسبان و نیز طراحی و چاپ لیبل و همین طور طراحی و ساخت بطری داشته باشد.

طراحی لیبل و بطری نیاز به مشاوره دارد

در دنیای بسته بندی امروز طراحی ها بسیار متنوع هستند. شرکت ها تیم های طراحی و مارکتینگ را به کار میگیرند تا با ایجاد تنوع بتوانند سهم شان از بازار مصرف را به دست بیاورند. تیم های طراحی تلاش بسیاری میکنند تا در این رقابت گوی سبقت را بربایند. آنها کارشان را با تمام توان انجام میدهند. حاصل این کار بسته بندی های بسیار متنوع خواهد بود. حال یک نکته مهم وجود دارد. آیا دستگاه های لیبل چسبان هم میتوانند بر روی همه ی این ظروف لیبل چسبانی کنند؟ همان طور که در بالا اشاره کردیم نمیتوان بر روی هر ظرفی، هر لیبلی را چسباند. تیم کارشناسی مجموعه امین ماشین در طی سالیان اخیر متوجه شده است که طراحان ظرف و لیبل اطلاعات کمی در مورد دستگاه لیبل چسبان دارند. این عدم آشنایی سرآغاز بروز چالش های بسیار زیادی است. بارها دیده و شنیده ایم که ناهماهنگی بین طراحی ظرف و لیبل و انتخاب نامناسب دستگاه باعث عقب افتادگی و صرف هزینه های فراوانی شده است.

انتخاب دستگاه لیبل چسبان، مشاوره یا آموزش؟

با توجه به صحبت هایی که در بخش های قبلی مطرح کردیم، به این نتیجه میرسیم که برای یک خرید مناسب نیاز به کسب اطلاعات داریم. حال یک سوال مطرح است. کسب اطلاعات از چه طریقی؟ آموزش یا مشاوره؟ باید این را در نظر بگیریم که هرکدام از این دو راه در صورتی که به طور صحیحی طی شوند مفید هستند. لیکن انتخاب صحیح تر بستگی به شرایط داد. هر کدام دارای مزایا و معایبی هستند. برای حرکت در مسیر درست تر، باید با آگاهی از این مزایا و معایب و با توجه به پتانسیل های موجود، انتخاب بهینه ای انجام داد.

مزایا و معایب کسب اطلاعات از طریق آموزش

مزیت عمده این مسیر، حصول اطلاعات به صورت شخصی است. این معلومات به دلیل آنکه حاصل تحلیل های درون سازمانی هستند، درک خیلی وبی را به همراه دارند. از طرفی نیاز به افراد خارج از سازمان نیز وجود ندارد. اما عیب این راه مسیر نسبتا طولانی آن در کسب اطلاعات است. واقعیت این است که هیچ دوره آموزشی نمیتواند تجربه حاصل از سالیان حضور در صنعت را در عرض چند جلسه منتقل کند. از طرفی دوره های آموزشی در این خصوص در کشور ما سیلابس های تدوینی ندارند. این رو نتیجه کار به شدت به تسلط و قدرت بیان مدرس بستگی دارد.

مزایا و معایب کسب اطلاعات از طریق مشاوره

این راه هم مزایا و معایب خود را داراست. مهم ترین دغدغه انتخاب یک مشاور کاربلد و در عینحال دلسوز و امین است. واقعیت این است که نمیتوان انتظار داشت که یک مجموعه ی تولیدی در تمامی زمینه ها دارای دانش باشد. بدیهی است که برای بهبود عملکرد نیاز به مشاورانی از خارج از مجموعه داریم. مزیت عمده ی این روش کوتاه شدن زمان کسب اطلاعات است. اگر انتخاب مشاور به درستی صورت پذیرد، این روش بسیار کارآمد است. اما عیب آن این است که نیاز به مشاور همیشگی خواهد بود. البته برای تعدیل این ضعف راه های گوناگونی وجود دارد.

پیشنهاد ما

بر اساس تجربه سالیان گذشته، ما به این نتیجه رسیده ایم که برای داشتن اطلاعات کافی که زمینه ساز انتخاب های درست در خرید ماشین آلات بهتر است از هر دو مسیر استفاده کرد. یعنی ترکیبی از استفده از مشاورین زبده و دانش داخل سازمانی. اینکه سهم هر کدام از این دو مسیر چقدر باشد بستگی به پتانسیل مجموعه شما، ظرفیت و تنوع تولید، توان مالی و برنامه زمانی شروع تولید دارد. لیکن بازهم یادآوری میکنیم که همواره حضور یک مشاور برون سازمانی جهت بهبود عملکرد بسیار ضروری است. در عین حال این را هم اضافه میکنیم هر قدر توان علمی داخلی شرکت بالا باشد، با پتانسیل بالاتری پا به عرصه تولید میگذارد.

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه
علاقه مندی ها 0
Open wishlist page Continue shopping