اهمیت لیبل چسبانی

اهمیت لیبل چسبانی

اهمیت لیبل چسبانی

اهمیت کیفیت لیبل چسبانی در مارکتینگ

کسانی که قصد ورود به عرصه تولید محصولات با عرضه به مصرف کننده نهایی (محصولات غذایی، آرایشی بهداشتی، شوینده، دارویی و…) را دارند به طور حتم به اهمیت لیبل در مارکتینگ واقف هستند. اهمیت لیبل را میتوانیم از جنبه های گوناگون مورد بررسی قرار دهیم. از بین همه فاکتورهای مهم در این مورد، در این مقاله قصد داریم تا اهمیت لیبل چسبانی در مارکتینگ را بررسی کنیم. در حقیقت آنچه که میخواهیم در موردش صحبت کنیم اهمیت چسباندن لیبل بر روی بطری ها نیست. از آنجاییکه این کار در حال حاضر به صورت یک ضرورت در آمده و الزامی است، نیازی به بحث در مورد اهمیتش نیست. لذا چه بخواهیم و چه نخواهیم بایستی بر روی بطری محصولات لیبل بچسبانیم. مطلبی که میخواهیم آنرا در این مقاله بیان کنیم اهمیت کیفیت لیبل چسبانی است. ممکن است این مسئله که کیفیت لیبل چسبانی در مارکتینگ حائز اهمیت است برای شما بدیهی به نظر نیاید. پس اگر هنوز به ارزش آن پی نبرده اید در این مقاله با ما همراه باشید.

لیبل در بازاریابی گذشته نقشی پررنگی نداشت

امروزه مبحث بازاریابی نقش اساسی درموفقت یک کسب و کار را دارد. مطمئنا بسته بندی یکی از سرفصل های مهم بازاریابی است. همه ما نیز قبول داریم که لیبل سهم زیادی در بسته بندی دارد. اینها مطالبی هستند که در گذسته چندان مطرح نبودند و امروزه ما به طور جد با اونها روبرو هستیم. در گذشته وقتی یک خریدار به یک سوپر مارکت مراجعه میکرد، از فروشنده تقاضای مثلا شامپو ، مایع ظرفشویی، مربا و… را میکرد. این محصولات به هیچ وجه تنوعی که در حال حاضر هست را نداشتند. نهایتا چند برند کاملا شناخته شده بودند. بر فرض خریدار میگفت که شامپو را از فلان برند به من بدهید. فروشنده هم خودش از قفسه ای که خریدار بیشتر وقتها هیچ دسترسی به آنها نداشت یک شامپو برمیداشت و در داخل کیسه میگذاشت و به خریدار میداد.

جایگاه لیبل در بازاریابی امروزه

انتخاب محصولات در شرایط حال حاضر کاملا متفاوت با گذشته است. عمده خریداران حالا به فروشگاه های بزرگ میروند. در یک فضای بسیار بزرگ و باز قرار میگیرند. بدون عجله و استرس ( در گذشته فروشنده ممکن بود بگوید که عجله کنین بقیه منتظرن) در زمان کافی تمامی در راهرو های فروشگاه آرام و آهسته قدم میزند و قفسه ها را مشاهده میکند. هر خریدی را که بخواهد انجام دهد، از آن محصول با تعداد و تنوع بسیار بالا مواجه است. حالا دیگر قدرت انتخاب بسیار بالایی دارد. حالا که او قدرت انتخاب دارد به سراغ محصولی میرود که مورد نظر خودش باشد. عوامل زیادی در این انتخاب نقش دارند. مثلا آنچه که از کیفیت محصول در خرید های قبلی دیده و یا از آشنایان شنیده است. اما عوامل اثر گذار دیگری هم در این انتخاب نقش دارند. مطمئنا نوع بسته بندی و جذابیت بصری محصول عامل مهمی در این انتخاب است. به طور قطع لیبل سهم بسزایی در جذابیت بصری دارد و اثر روانی خوبی بر روی خریدار میگذارد. در بحث لیبل دو مطلب اصلی وجود دارد. یک مطلب مربوط به طراحی و جذابیت لیبل است که در این مقاله به آن نمیپردازیم. مطلب دیگر کیفیت چسباندن لیبل هاست. بدون نیاز به توضیح همه ما قبول داریم که خریدار بطری را که لیبلش کج و بی کیفیت چسبیده باشد را برنمیدارد. برای خود ما بارها اتفاق افتاده است که بطری با لیبل کج را کنار میگذاریم و بطری دیگری را برمیداریم. حتی اگر ببینیم چند بطری لیبل کج دارند، ممکن است از انتخاب خود صرف نظر کنیم و به سراغ محصول دیگری برویم. اینجاست که اهمیت لیبل چسبانی برای ما واضح و روشن میگردد. پس به جز طراحی بسته بندی (بطری) و طراحی لیبل، کیفیت لیبل چسبانی نیز عامل مهمی در فروش بیشتر محصولات است. عاملی که اهمیتش برای ما دو چندان میشود اگر بدانیم که در آخرین مرحله از بازاریابی و انتخاب مشتریان اثر خود را نمایان میکند.

چطور لیبل چسبانی با کیفیت داشته باشیم؟

اگر بخواهیم بر روی بطری هایمان لیبل چسبانی با کیفیت داشته باشیم، بایستی اطلاعات بسیار خوب و کاملی در این زمینه کسب کنیم. تلاش مجموعه ما این هست تا به مرور طی مقالاتی نحوه دستیابی به این هدف را تشریح کنیم. در این بخش از این مقاله به طور کاملا ساده و البته بسیار مختصر خواهیم گفت که برای دستیابی به این مهم چه مواردی را باید مد نظر قرار دهیم. با بیانی ساده باید بگوییم که لیبل را بر روی بطری (با دستگاه ) میچسبانیم. با این حساب سه فاکتور مهم در لیبل چسبانی عبارتند از لیبل، بطری و دستگاه. حال اگر هر تک تک این سه فاکتور با کیفیت باشند و البته در تناسب با همدیگر قطعا میتوانیم لیبل چسبانی با کیفیتی داشته باشیم.

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه
علاقه مندی ها 0
Open wishlist page Continue shopping