دستگاه لیبل چسبان

دستگاه لیبل چسبان  یکی از قدیمی ترین انواع ماشین آلات بسته بندی ست. ما از آنها به طور گسترده ای در صنعت بسته بندی استفاده می کنیم. صنایع غذایی، شوینده، داروسازی و مواد شیمیایی از این ماشین آلات در خطوط بسته بندی خود استفاده میکنند. امروز نقش لیبل در صنعت بازاریابی بسیار پر رنگ شده است. در تمامی شرکت های بزرگ تیم هایی برای طراحی لیبل وجود دارند. مشتریان نیز اهمیت زیادی برای آن قائلند. هنگامی که به فروشگاه میروند در هنگام انتخاب محصولات نگاهی هم به لیبل می اندازند. اگر الصاق آن صاف و بدون عیب باشد، بطری را برمیدارند. برای همین حضور یک دستگاه لیبل چسبان قوی در خطوط بسته بندی بسیار ضروری ست.

برای خرید یک دستگاه قوی بایستی در مورد عوامل موثر بر چسباندن لیبل اطلاعات داشته باشیم. بخشی از این عوامل در رابطه با هندسه ظرف و لیبل هستند. تعدای از آنها نیز مستقیما به خود دستگاه مربوط هستند. در ادامه مطالب بیشتری ارائه خواهیم کرد.

انواع دستگاه لیبل چسبان

دستگاه لیبل چسبان گرد

دستگاه لیبل چسبان تخت

دستگاه لیبل چسبان دو منظوره

دستگاه لیبل چسبان تاپ

دستگاه لیبل چسبان لوله

تنوع در تعداد لیبل ها

تک لیبل

Slider Image
Slider Image
Slider Image

دو لیبل

Slider Image
Slider Image
Slider Image

شناخت دستگاه لیبل چسبان پشت چسبدار

دستگاه لیبل چسبان یکی از دستگاه‌های پرکاربرد در صنعت بسته بندی به شمار می‌رود. اگر شما با این دستگاه آشنایی ندارید پیشنهاد می‌کنیم در این مقاله با ما همراه باشید. بیشترین کاربرد آن در صنعت دارو سازی، موادغذایی، شوینده‌ها و… است. حال در ادامهٔ این مقاله توضیحات بیشتری برای شما ارائه خواهیم نمود.

  شناخت لیبل پشت چسبدار و دستگاه آن

لیبل که در معنای لغوی و به صورت فارسی به برچسب تغییر یافته است به عنوان یک کاغذ اطلاعاتی در اختیار مصرف کننده قرار می‌دهد. تولیدکنندگان محصولات غذایی، شوینده‌ها و … برای اینکه بتوانند برای محصولات خود اطلاعات دقیقی را به مصرف کننده برسانند نیاز دارند تا از لیبل استفاده کنند. حال دستگاه‌های زیادی برای چسباندن این لیبل ها بر روی محصولات وجود دارد که از آن به عنوان دستگاه لیبل چسبان نام می‌برند.

این دستگاه کمک می‌کند تا این برچسب‌ها به راحتی و بدون کوچکترین دشواری بر روی محصول بچسبانیم. این دستگاه کمک حال افراد زیادی شده است، به خصوص در کارخانه هایی با ظرفیت تولید بالا آنرا یکی از دستگاه های پرکاربرد و ضروری می‌شناسیم.

لیبل در صنایع

لیبل پشت چسبدار در صنایع غذایی

Slider Image
Slider Image
Slider Image
Slider Image
Slider Image
Slider Image
Slider Image
Slider Image
Slider Image
Slider Image
Slider Image

لیبل پشت چسبدار در صنایع آرایشی بهداشتی و شوینده

Slider Image
Slider Image
Slider Image
Slider Image
Slider Image
Slider Image
Slider Image

لیبل پشت چسبدار در صنایع داروسازی

Slider Image
Slider Image
Slider Image
Slider Image
Slider Image

لیبل پشت چسبدار در صنایع مواد شیمیایی

Slider Image
Slider Image
Slider Image
Slider Image
Slider Image
Slider Image

انواع دستگاه لیبل چسبان

در این قسمت سوالی در بین تولید کنندگان مطرح است:

آیا دستگاه لیبل چسبان، قابلیت استفاده به صورت دستی را دارد؟

در نگاه اول ممکن است این یک سؤال کاملاً بی ربط نسبت به دستگاه‌ها به شمار برود ولی واقعیت این است که افراد و اشخاص زیادی توانایی استفاده از دستگاه‌های بزرگ را ندارند و هم اینکه نیازمند به دستگاه‌های عظیم الجثه در فعالیت تولید آن‌ها نیست. به همین جهت برای حفظ هزینه‌های خود به دنبال استفاده از دستگاه‌ها با قیمت ارزانتر هستند.

دستگاه لیبل چسبان دارای انواع مختلفی است که هر یک باتوجه به شرایط مورد استفاده قرار می‌گیرد که می‌توان به دستگاه لیبل چسبان دستی، نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک اشاره نمود. در بین این سه دستگاه بیشرین کاربرد را دستگاه لیبل چسبان ساده و تمام اتوماتیک دارد که در ادامه مقاله به صورت مجزا در رابطه با ویژگی‌های هر یک توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد.

همچنین این ماشین آلات میتوانند برای الصاق لیبل بخ روی ظروف گرد، تخت و نیز هردو گر دو تخت به کار روند. از این حیث نیز دسته بندی وجود دارد. دو نوع دستگاه لیبل چسبان گردزن و تخت در این تقسیم بندی قرار میگیرند. از طرفی بر حسب تعداد لیبل الصاقی نیز این ماشین آلات تقسیم بندی دارند. از آن جمله میتوانیم به دستگاه لیبل چسبان دو طرفه و یک طرفه اشاره کنیم.

ویژگی لیبل چسبان ساده

استفاده از دستگاه لیبل چسبان ساده برای مشاغل خانگی و یا کارگاهی بسیار مناسب است. چرا که در این بخش‌ها تولیدات به شکل انبوه امکان پذیر نیست. به خاطر اینکه استفاده از لیبل زن دستی ساده و آسان است طرفداران مختص به خود را دارد. کاربرد های این دستگاه به دلیل سادگی، کم حجم بودن، قیمت ارازن و مناسب، در دسترس بودن به صورت دائمی و … است. ولی باید دقت داشته باشید که این دستگاه به صورت کاملاً دستی فعالیت خود را انجام داده و نیاز به نیروی دست شما دارد. اگر قصد داشته باشید که برخی از این فعالیت‌ها را به صورت خودکار انجام دهید می‌توانید از دستگاه لیبل چسبان نیمه خودکار استفاده نمایید.

دسته بندی و گرید ها

سرعت

S1

تا 3000 بطری در ساعت

S2

تا 7000 بطری در ساعت

S3

تا 12000 بطری در ساعت

تنظیمات مکانیکی

O1

تنظیمات برای ظروف مختلف به شکل متداول توسط باز و بست کردن پیچ

O2

تنظیمات برای ظروف مختلف با مکانیزم جدید و با دقت و سرعت بالا

 امین ماشین در بخش تنظیمات مکانیکی دو گرید دارد. آنها گرید های نرمال و اپراتوری آسان هستند. در مدل نرمال میتوانید دستگاه را برای چسباندن لیبل بر روی ظروف مختلف تنظیم کنید. در مدل اپراتوری آسان نیز میتوانیم دستگاه را برای ظروف مختلف تنظیم کنیم. با این تفاوت که این کار در مدت زمان بسیار کم و با دقت بالا انجام دهیم.

مدل اقتصادی

E1
تک لیبل - ظرف گرد
E2
تک لیبل - ظرف تخت
E3
دو لیبل - ظرف گرد
E4
دو لیبل - ظرف تخت
E5
دو لیبل - ظرف گرد و تخت

ما در مجموعه امین ماشین پنج مدل اقتصادی از ماشین آلات لیبل چسبان داریم. آنها مدل های اقتصادی یک تا پنج هستند. با این ماشین آلات میتوانیم بر روی ظروف گرد و تخت یک و یا دو لیبل بچسبانیم. آنها میتوانند لیبل ها را همانند مدل های غیر اقتصادی بچسبانند اما با هزینه کمتر.

استفاده از دستگاه لیبل چسبان تمام اتوماتیک

کارخانه های بزرگ که محصولات خود را در تعداد بسیار زیادی روانه بازار می‌کنند، نمی‌توانند از دستگاه لیبل چسبان دستی و یا نیمه خودکار استفاده نمایند. از این رو نیازمند به داشتن یک دستگاه تمام اتوماتیک با فعالیت‌های خودکار هستند. این دستگاه‌ها قابلیت‌های زیادی در چسباندن لیبل دارند که هر یک می‌تواند برای محصولات مختلفی کاربرد داشته باشد.از دستگاه لیبل چسبان به صورت یک طرفه (برای محصولات گرد و مستطیلی شکل)، دو طرفه (برای محصولات گرد و مستطیلی و … با توجه به نوع سفارش)، سه طرفه (از این دستگاه برای چسباندن لیبل در سه سمت چپ، راست و بالای محصول استفاده می‌کنیم.) و تاپ (چسباندن لیبل بر روی درب ظروف) استفاده می‌کنیم. تمام این نوع لیبل زنی‌ها با توجه به نوع سفارش و خواست مشتری نیز امکان پذیر است.

چگونگی عملکرد دستگاه لیبل چسبان

تا اینجای مقاله در رابطه با انواع دستگاه لیبل چسبان و همچنین لیبل مطالبی ارائه کردیم. در ادامه قصد داریم چگونگی کار کرد دستگاه لیبل چسبان تمام اتوماتیک را برای شما به صورت خلاصه توضیح دهیم و شناخت مختصری نسبت به آن را برای مصرف کنندگان بیان کنیم.همان گونه که مشخص است، استفاده از لیبل در محصولات یک امر ضروری است. در گذشته چسباندن لیبل را به صورت دستی و بدون استفاده از دستگاه انجام می‌دادند و در گذر زمان و با رشد فناوری در صنعت، طراحان توانسته‌اند  این دستگاه را ابداع کرده و در اختیار تولیدکنندگان قرار داده‌اند.

روش‌های کار دستگاه اتوماتیک و تمام خودکار به صورت زیر بیان شده است:

  • در قدم اول باید برچسب‌ها (لیبل) را به صورت رولی تهیه کنیم و در اختیار تولیدکننده قرار دهیم.
  • لیبل مورد نظر در ابعاد مختلف با توجه به نوع محصول در دسترس است و تولید کننده باید لیبل مورد استفاده خود را در درون دستگاه و در محل مناسب قرار دهد.
  • محصولات و ظروف به ترتیب از روی نقالهٔ تعبیه شده در دستگاه عبور می‌کنند.
  • در حین عبور با کمک چشمی نصب شده بر روی دستگاه، محصولات تشخیص می‌دهد و لیبل ها بر روی محصولات می‌چسباند.
مقایسه
علاقه مندی ها 0
Open wishlist page Continue shopping