مخزن - میکسر

از مخزن و میکسرها به طور گسترده ای در کارخانه های صنعتی استفاده می کنیم. صنایع غذایی، شوینده، داروسازی و مواد شیمیایی همگی به این دو نیاز دارند. در صنعت بسته بندی می خواهیم محصولات خود را در بسته های کوچک بیاوریم. برای اینکار، ابتدا باید آنها را در حجم بالا آماده سازی و ذخیره کنیم. بنابراین برای ذخیزه آنها به مخازن نیازمندیم. در بسیاری از مواقع میخواهیم تا مواد مختلفی را با هم مخلوط کنیم. گاهی هم پیش میاید که بخواهیم یک ماده را به تنهایی هم بزنیم. اینها مواردی از نیاز به یک میکسر هستند. مخازن و میکسر ها انواع مختلفی دارند. امین ماشین میتواند آنها را با ظرفیت های دلخواه و با استفاده از متریال مناسب مطابق با نیاز شما طراحی و تولید کند.

مخزن

همه ما با مخزن آشنایی داریم. آنها وظیفه ذخیره مواد اولیه و محصولات را بر عهده دارند. جنس این مواد و خواص فیزیکی و شیمیایی آنها عاملی مهم در تعیین متریال مخزن میباشد. مثلا مخازن میتوانند از مواد پلیمری برای مایعات دارای خاصیت خورندگی باشند. همچنین در صنایع غذایی از مخازن استیل استفاده میشود. در برخی موارد که خاصیت خورندگی نداریم، میتوانیم از مخازن آهن نیز استفاده کنیم.

شکل هندسی مخازن نیز متفاوت است.آنها اکثرا به صورت استوانه ای هستند. کف آنها میتواند صاف و یا یک بخش از کره یا مخروط باشد. به این ترتیب هنگام تخلیه مواد در کف باقی نمیمانند. در برخی موارد مخازن را کروی (برای مواد گازی با فشار بالا) میسازیم. گاهی اوقات مخازن را با شکل هندسی مکعب نیز طراحی و تولید میکنیم.

مخازن را در ابعاد گوناگونی میسازیم. ابعاد آنها را متناسب با ظرفیت تولید کارخانجات تعیین میکنیم. همچنین مخازن میتوانند چند جداره باشند. هنگامی که بخواهیم دمای مواد داخل را حفظ کنیم یا اینکه بخواهیم دمای آنها را بالا و پایین ببریم از مخازن چند جداره استفاده میکنیم.

میکسر

از میکسرها برای هم زدن و مخلوط کردن استفاده میکنیم. در بسیاری از کارخانجات مواد مختلف را با هم ترکیب میکنند. این اتفاق را در صنایع شوینده، شیمیایی، داروسازی و همینطور در صنایع غذایی فرآوری مثل سس ها میبینیم. در این موارد میکسر ها وظیفه مخلوط کردن مواد را بر عهده دارند. همچنین در مواردی یک ماده علی رغم اینکه نیاز به ترکیب شدن ندارد، اما نیاز مبرم به هم زدن دارد. مثلا در مورد برخی پودرها به دلیل اینکه چسبندگی پیدا نکنند آنها را به هم میزنیم.

شکل هندسی میکسر ها عمدتا استوانه ایست. این استوانه را به صورت عمودی و یا افقی مورد استفاده قرار میدهیم. همچنین میکسرها میتوانند چند جداره باشند. هنگامی که بخواهیم دمای مواد داخل را حفظ کنیم یا اینکه بخواهیم دمای آنها را بالا و پایین ببریم از میکسرهای چند جداره استفاده میکنیم.

مقایسه
علاقه مندی ها 0
Open wishlist page Continue shopping